Resultater

Her kan du finde resultatlister fra stævner, mesterskaber og løb, som medlemmer af SAK77 har deltaget i. Vi bestræber os på at være helt opdateret, men mangler der en liste, så send en mail til statistik@sak77.dk. Så får vi det fikset.

Er du særligt interesseret i resultater og statistik, så kan du finde samtlige stævner, løb og mesterskaber, som danske atletikfolk har deltaget i, på statletik.dk

Andre spændende hjemmesider med statistik: Det internationale atletikforbund, IAAF og Det europæiske atletikforbund, European Athletics.

Resultater 2018

Tracks, Frederiksberg 21.06.2018

DGI-LM Masters, Silkeborg 16.06.2018

VDMU, Skive 16.-17.06.2018

Tracks 5, Østerbro 14.06.2018

Regionsstævne, Randers 14.06.2018

DT 1.div.vest mænd, Randers, 09.06.2018

Nordic Challenge, Aarhus 05.06.2018

Silkeborgløbet, 02.06.2018

1500 m-galla, Jessheim (N) 31.05.2018

Regionsstævne, Viby 29.05.2018

Masters-turn., Skive 28.05.2018

Tracks, Skive 28.05.2018

Ungdomsstævne, Viby 17.05.2018

Regionsstævne, Silkeborg 08.05.2018

Nålestævne, Silkeborg 24.04.2018

Regionsstævne, Vejle 21.04.2018

Indestævne, Randers 14.04.2018

Forårsløbet, Silkeborg 07.04.2018

Indestævne, Randers 22.02.2018

DM 10 km landevej, Middelfart 17.03.2018

DMU-inde, Skive 24.-25.02.2018

DM-inde senior, Skive, 16.-17.02.2018

Indestævne, Skive 03.02.2018

DMU-mangekamp, Randers 03.02.2018

DM kort cross, Aalborg 27.01.2018

VDMU, Aarhus 20-21.01.2018

Indestævne, Skive 13.01.2018

4-kamp, Østerbro 07.01.2018

Resultater 2017

Champagneløbet, Silkeborg 31.12.2017

Sidste Chance, Aarhus 30.12.2017

Klubstævne, Rodelund 19.12.2017

Julklappsjakten, Gøteborg 02.-03.12.2017

Østjysk cross, Hedensted 25.11.2017

Midtjyske Mesterskaber-point, Silkeborg 01.10.2017

Midtjyske Mesterskaber-indv., Silkeborg 01.10.2017

DM Hold, Østerbro 23.09.2017

Nålestævne-samlet, Stoholm 07.09.2017

Nålestævne-øvelser, Stoholm 07.09.2017

Regionsfinale, Randers 09.09.2017

Senior-DM, Aalborg 02.-03.09.2017

Ungdoms-DM, Hvidovre 26.-27.08.2017

NM-U20, Umeå 19.-20.08.2017

DMU-mangekamp, Østerbro 19.-20.08.2017

DGI-landsmesterskaber, Vejen 18.-20.08.2017

World Youth Games, Gøteborg 30.6-02.07.2017

Sprintstævne, Vejle 19.06.2017

Forældre-barnstævne, Silkeborg 17.06.2017

DM Hold indledende, Randers 17.06.2017

Regionsstævne, Randers 13.06.2017

Vestdanske ungdomsmesterskaber, Skive 10.-11.06.2017

Nålestævne, Silkeborg 06.06.2017

MarkOn Nordic Challenge, Aarhus 02.06.2017

Mastersturnering, 1. runde, Herning 01.06.2017

Regionsholdturnering, 2. runde, Silkeborg 01.06.2017

Regionsholdturn., 1. runde, Viby 18.05.2017

DGI-nålestævne, Viborg 18.05.2017

Tårnby Games, 06.-07.05.2017

Herning Games, Herning 06.05.2017

Forårsstævne, Hvide Sande 29.04.2017

Indestævne, Randers 25.04.2017

Indestævne, Silkeborg 28.03.2017

DM 3×4 km cross, Fredericia, 05.03.2017

DMU-inde, Skive, 25.-26.02.2017

VDMU-inde 21.-22.01.2017
Indestævne, Skive 14.01.2017
Champagneløbet, Silkeborg 31.12.2017 

Resultater 2016
Sidste Chance, Aarhus 29.12.2016

Indestævne, Silkeborg 20.12.2016
Indestævne, Skive 10.12.2016
Julklappsjakten, 03.-04.12.2016 
CrossNationals/1, Middelfart 29.10.2016

Midtj. mesterskaber, Silk. 02.10.2016
Midtj. mesterskaber stafet, Silk., 2.10.2016
DTU-finale D12-15, Ballerup 24.09.2016
Cop. Half Mar., Kbh. 18.09.2016
VDMU-hold 12-15 år, Herning 18.09.2016
VDMU-hold 16-19 år, Herning 18.09.2016

Motorvejsløbet, Silkeborg 10.-11.09.2016 
Regionsfinale, Kolding 10.09.2016
Ungdoms-DM, Østerbro 3.-4.09.2016
Senior-DM, Aarhus 27.-28.08.2016
Almindsøstafetten, Silkeborg 24.08.2016
DGI-landsmest., Nyborg 20.-21.08.2016
U/23-NM, Reykjavik 13.08.2016
World Youth Games, Gøteb. 01.-03.07.2016 
Nordic Challenge, Aarhus 25.06.2016 

Nordic Youth Challenge, Aarhus 25.06.2016 

DGI-nålestævne, Herning 21.06.2016

VDMU, Skive 18.-19.06.2016
Mastersturn., 2. r., Aalborg 15.06.2016
Baneturneringen, Viby 14.06.2016
DGI-veteran, Silkeborg 11.06.2016
Regionsstævne, Viby 09.06.2016
Klubstævne, Silkeborg 06.06.2016
Midtjysk Bjergløb, 05.06.2016
VDMU 3/5-kamp, Sæby 04.06.2016 
Regionsstævne, Randers 31.05.2016 
DTU-indledende D15, Aalborg 28.05.2016
DTU-indledende P15, Aalborg 28.05.2016
DTU-indledende D19, Aalborg 28.05.2016
Baneturneringen, Skive 25.05.2016
Mastersturnering, 1. r., Skive 25.05.2016
Nålestævne (samlet), Silk. 24.05.2016
Nålestævne (øvelser), Silk. 24.05.2016 
Skole-OL, Silkeborg 18.05.2016
Herning Games, 16.05.2016
Regionsstævne, Silkeborg 10.05.2016
Regionsstævne, Vejle 30.04.2016
Firekamp, Hv. Sande 30.04.2016
Enkeltres., Hv. Sande 30.04.2016
Indestævne, Rodelund 17.03.2016  
DM 10 km land., Middelfart 11.03.2016
DMU-inde, Skive 05.-06.03.2016
DM-inde senior, Skive, 27.-28.02.2016 
DGI-LM-inde, Aarhus 27.02.2016

Indestævne, Skive 06.02.2016
DM-cross-stafet, Esbjerg 31.01.2016 
DM-cross, Esbjerg 30.01.2016

VDMU-inde, Aarhus 30.-31.01.2016  

Resultater 2015
Champagneløbet, Silkeborg 31.12.2015 
Sidste Chance, Aarhus 28.12.2015

Julestævne, Silkeborg 17.12.2015
Julklappsjakten, Gøteborg 05.-06.12.2015
CrossChallenge II, Aarhus 14.11.2015
CrossChallenge I, Charlottenlund 24.10.2015
Midtjyske Mest., Silkeborg 04.10.2015
VDMU-hold 10-13 år, Sæby 27.09.2015
Rekordstævne, Silkeborg 21.09.2015
DTU-finale, Skive 12.09.2015
Baneturneringen11, Aarhus 01.09.2015
Nålestævne – øvelser, Stoholm 31.08.2015
Nålestævne – point, Stoholm 31.08.2015
Veteran-DM, Randers 29.-30.08.2015
Norwegian Milers Club, Oslo 29.08.2015
Regionsfinale D11, Herning, 29.08.2015
Regionsfinale P11, Herning 29.08.2015
Regionsfinale, D13, Herning 29.08.2015
Regionsfinale P13, Herning 29.08.2015
DMU, Hvidovre 22.-23.08.2015
DGI-landsmest., Aalborg 15.-16.08.2015
Hyggestævne, Silkeborg 25.06.2015
Vestdanske mest., Skive 20.-21.06.2015
Baneturneringen 6, Aalborg 17.06.2015
Regionsstævne, Viby 16.06.2015
DGI-LM vet., Silkeborg 13.06.2015 
DGI-LM vet. point, Silkeborg 13.06.2015

Nålestævne-øvelser, Herning 09.06.2015
Nålestævne-point, Herning 09.06.2015 
Udklædningsstævne, Silkeborg 06.06.2015
Bjergløbet, Silkeborg 07.06.2015
DTU-indl. D15, Aalborg 30.05.2015
DTUindl P19, Aalborg 30.05.2015
DTU-indl D19, Aalborg 30.05.2015
Baneturnering 4, Østerbro 27.05.2015
Nålestævne, Silkeborg 26.05.2015
Nordic Challenge, Aarhus 23.05.2015
Børnestævne, Aarhus 23.05.2015
Regionsstævne, Silkeborg 12.05.2015
Nålestævne, Viborg 07.05.2015
Herning Games, 09.05.2015
Nålestævne, Hv. Sande 25.04.2015
Glostrup Games, 25.04.2015
Baneturnering, Aalborg 22.04.2015
VDMU-cross, Silkeborg 28.03.2015
DM 10 km landevej, Middelfart 21.03.2015
DMU-inde, Skive 07.-08.03.2015
DGI-LM inde, Aarhus 21.02.2015
DM-inde senior, Skive 21.-22.02.2015
Indestævne, Silkeborg 18.02.2015
DuPont-løbene, Aarhus 8.02.2015
Ministævne, Skive 7.02.2015
VDMU-inde, Aarhus 31.1-1.2.2015
DMU-cross, Kalundborg 24.01.2015
Indestævne, Skive 17.01.2015

Resultater 2014
Champagneløbet, Silkeborg 31.12.2014
Sidste Chance, Aalborg 29.12.2014
Sidste Chance, Aarhus 29.12.2014
Indestævne, Aarhus 06.12.2014
Julklappsjakten, Gøteborg 07.-08.12.2014
Indestævne, Skive 28.11.2014
CrossChallenge 2. afd., Aarhus 22.11.2014
Vestcross, 1. afd. 14-15 år, Aarhus 22.11.2014
Vestcross, 1. afd. 16-17 år, Aarhus 22-.11.2014
Midtjyske Mesterskaber, Silkeborg 5.10.2014
Kastestævne, Silkeborg 27.09.2014
VDMU-holdmest. D10-11 år, Sæby 28.09.2014
VDMU-holdmest. D12-13 år, Sæby 28.09.2014
VDMU-holdmest. P10-11 år, Sæby 28.09.2014
VDMU-holdmest. P12-13 år, Sæby 28.09.2014
VDMU-holdmest., Herning 27.09.2014
DTU-finale D15, Aalborg 13.09.2014
DTU-finale P19, Aalborg 13.09.2014
Nålestævne (point), Stoholm 01.09.2014
Nålestævne (øvelser), Stoholm 01.09.2014
DMU, Østerbro 30.-31.08.2014
DN Youth Galan, Stockholm 23.-24.08.2014
Regionsfinalen – res., Sønderborg 23.08.2014
Regionsfinalen – hold, Sønderborg 23.08.2014
Almindsø-stafetten, Silkeborg 20.08.2014
DGI-landsmestersk., Vejen 16.-17.08.2014
Sparta Copenhagen Games, 16.-17.08.2014
Banestævne, Aarhus 09.08.2014
World Youth Games. Gøteborg 27.-29.06.2014
VDMU, Odense 21.-22.06.2014
Nålestævne, Silkeborg 16.06.2014
Nålestævne (point), Silkeborg 16.06.2014
Regionsstævne, Viby 10.06.2014
DTU-indledende, Aalborg 09.06.2014
EM Hold-udtagelse, Randers 07.06.2014
Regionsstævne, Silkeborg 27.05.2014
DGI-nålestævne, Herning 22.05.2014
Regionsstævne, Randers, 13.05.2014
Herning Games, 10.05.2014
Nålestævne, Hvide Sande 03.05.2014
Tårnby Games, 03.-04.05.2014
DGI-nålestævne, Viborg 28.04.2014
Glostrup Games, 26.04.2014
CrossChallenge 7.runde, Korsør 26.04.2014
VDMU-cross indv., Aarhus 22.03.2014
VDMU-cross hold, Arhus 22.03.2014
DMU-inde, Skive 1.-2.03.2014
DM-senior inde, Skive 22.-23.02.2014
DGI-landsmesterskaber, Aarhus 22.02.2014
Vintersprint/Spring, Aarhus 13.02.2014
Atleticum-spelan, Malmø 8.-9.02.2014
Indestævne, Skive 08.02.1014
VDMU (kun SAK77), Aarhus 01.-02.2014
VDMU (alle res.), Aarhus 01.-02.2014
Ministævne, Skive 18.01.2014
DM-cross piger, Odense 25.01.2014
DM-cross drenge, Odense 25.01.2014
Vestdk cross-serie 2. afd., Odense 25.01.2014 

Resultater 2013
Sidste Chance, Aarhus 28.12.2013
Julklappjakten, Gøteborg 07.-08.12.2013
Indestævne, Aarhus 07.12.2013
Ministævne, Aarhus 07.12.2013
EM-cross, Beograd (SER) 08.12.2013
VDMU-cross 12-13 år, Viborg 01.12.2013
VDMU-cross 14-15 år, Viborg 01.12.20103
VDMU-cross 16-17 år, Viborg 01.12.2013
DM-cross, Viborg 01.12.2013
CrossChallenge, 1.runde, Middelfart 26.10.2013
Midtjyske Mest.-trekamp, Silkeborg 6.10.2013
Midtjyske Mest.-alle res., Silkeborg 6.10.2013
VDMU-hold Mix12-13, Vejen 29.09.2013
VDMU-hold D10-11, Vejen 29.09.2013
VDMU-hold P10-11, Vejen 29.09.2013
VDMU-hold 14-19 år, Herning 28.09.2013
Smuk Kvindeløb Silkeborg, 08.09.2013
Löwenspiele, Berlin, 07.-08.09.2013
DMU 2013, Aarhus 31.8-01.09.2013
Regionsfinalen D10-11 år, Sæby 24.08.2013
Regionsfinalen P10-11, Sæby 24.08.2013
Regionsfinalen D12-13, Sæby 24.08.2013
Regionsfinalen P12-13, Sæby 24.08.2013
Almindsøstafetten, 21.08.2013
DGI-LM 14-17 år + sen, 16.-18.08.2013
DGI-LM 14-17 år holdkonk.
DGI-LM alle stafetter
DGI-LM børn 10-13 år, 16.-18.08.2013
DGI-LM børn 10-13 år 3-kamp
DGI-LM børn 10-13 år holdkonk.
Klubstævne Silkeborg 02.07.2013
World Youth Games, Gøteborg 28.-30.06.2013
Fam.stævne – point, Silkeborg 27.06.2013
Fam.stævne – øvelser, Silkeborg 27.06.2013
3/5-kamp 10-13 år, Vejen 22.06.2013
3/5-kamp 10.13 år, hold, Vejen, 22.06.2013
Nålestævne Herning 20.06.2013
ABC-stævne, Aaarhus 20.06.2013
Regionsstævne Aarhus, 18.06.2013
VDMU Skive, 15.-16.06-2013
DM Hold/DM Stafet, Randers 1.06.2013
DM Hold/DM stafet Randers 2.06.2013
Klubstævne Silkeborg, 30.05.2013
ABC-stævne, Aarhus 21.05.2013
Herning Games 18.05.2013
Regionsturnering, Randers 14.05.2013
Nålestævne, Viborg 13.05.2013
DTU-indledende, Aalborg P15 09.05.2013
DTU-indledende, Aalborg D15 09.05.2013
Glostrup Games, 27.04.2013
DMU-inde, Skive 10.-11.03.2013
DM-cross, Herning 2.-3.03.2013
DGI-landsmest., Aarhus 23.02.2013
DM-inde senior, Skive 23.-24.02.2013
Indestævne, Skive 03.02.2012
VDMU, Aarhus 26.-27.01.2013
Indestævne, Skive 19.01.2013
Ministævne, Aarhus 5.01.2013
Indestævne, Aarhus 5.01.2013

Resultater 2012
Sidste Chance, Aarhus 28.12.2012
Indestævne 2, Skive 15.12.2012
Julklappsjakten, Göteborg 8.-9.12.2012
EM-cross, Budapest (UNG) 9.12.2013
CrossChallenge (NM-dr.), 2. r., 10.11.2012
CrossChallenge (NM-pi.), 2. r.,  10.11.2012
Midtjyske Mesterskaber, Silkeb. 7.10.2012
VDMU-hold 14-15 år, Herning 30.09.2012
VDMU-hold 10-13 år dr., Sæby 29.09.2012
VDMU-hold 10-13 år pi., Sæby 29.09.2012
Veteran-DM, Hvidovre 15.09.2012
DGI-nålestævne, Stoholm 6.09.2012
DMU, Hvidovre 1.-2.09.12
Regionsfinale, Randers 25.08.2012
Almindsø-stafetten, Silkeborg 22.08.12
DMU-kval-stævne, Silkeborg 28.08.12
DGI-LM, Aabenraa, 10-13 år 18.-19.08.12
DGI-LM, Aabenraa, børnehold 18.-19.08.12
DGI-LM, Aabenraa, børnestafet 18.-19.08.12
DGI-LM, Aabenraa, +14 år 18.-19.08.12
DGI-LM, Aabenraa, +14 år hold 18.-19.08.12
DGI-LM, Aabenraa – 20×200 m  18.-19.08.12
NM-junior Växjö 18.-19.08.12
ABC-stævne, Aarhus 14.08.2012
DMU-mangekamp, Ballerup 10.-11.08.2012
Svensk GP, Göteborg 4.08.2012
Sommerstævne, Odder 2.07.2012
Banestævne, Aarhus 30.06.2012
VDMU, Skive 23.-24.06.2012
Int.stævne, Nivelles, Belgien 23.06.2012
DGI-nålestævne, Herning 19.06.2012
Svensk GP, Göteborg 14.06.2012
Regionsstævne, Silkebprg 13.06.2012
DTU-hold, indledende, Aalborg 3.06.2012
Regionsstævne, Aarhus 30.05.2012
ABC-stævne, Aarhus 30.05.2012
Herning Games 26.5.2012
VDMU-mangekamp, Herning 19.-20.05.2012
VDMU-mangek. 10-13 år, Herning 19.04.2012
DGI-nålestævne, Viborg 8.05.2012
DMU-inde, Skive 3.-4.03.2012
Klubstævne, Silkeborg 18.02.2012
Indestævne, Skive 4.02.2012
VDMU-inde, Aarhus 20.-21.01.2012
Vinterkast, Silkeborg 7.01.2012
Indestævne, Aarhus 7.01.2012

Resultater 2011

DGI amtsmesterskab 02.10.2011

Vest-DMU Mix16-17 Herning 25.09.2011

Vest-DMU Mix13 Vejen 24.09.2011

DGI-stævne Stoholm 19.09.2011

VET DM kaste5kamp Glostrup17.09.11

NVJ mesterskab Viborg 10.09.2011

ABC stævne 6  06.09.2011

DGI LM Holbæk 03.-04.09.2011

DM Veteran 03.-04.09.2011

DMU i Odense 27.-28.08.2011

ABC stævne 5 16.08.2011

ABC stævne 4 23.07.2011

ABC-stævne 3  23.06.2011

Vestdanske i Skive 18.-19.06.11

Regionsstævnet Silkeborg 15.06.2011

Pinsestævne i Berlin lørdag 11.06.2011

Pinsestævne i Berlin søndag 12.06.2011

Veteran 2. runde 08.06.2011 Randers

Regionsstævnet Randers 05.06.2011

EM-holdudtagelse Østerbro 04.06.11

Vest mestersk kastemangek. 02.06.11

DGI-stævne Herning 31.05.2011

Veteran 1.runde M Skive 17.05.2011

Veteran 1.runde K Skive 17.05.2011

VDMU 3- & 5-kamp Vejen 28.05.2011

ABC stævne Århus 25.05.2011

LTU P19 vest 1. runde Vejle 22.05.2011

DT 1.division vest Mænd 14.05.2011

DT elitediv.K Østerbro 14.05.2011

ABC stævne Århus 10.05.2011

Viborg stævne 10.05.2011

Herning Games 07.05.2011

DGI cross i Nyborg 02.04.2011

Ungdoms DM Skive 05.-06.03.2011

Senior DM Skive 19.-20.02.2011

Stævne i Skive 05.02.2011

Vestdanske 22.-23.01.2011

2010 Sidste Chancen Århus 30.12.10

Stævne i Århus 11.12.10

Julklappsjakten 2010 i Gøteborg

Samling i Randers 6.-7.11.10

Vestdanske mestersk. hold 25.09.10

DGI amtsmesterskab 12.09.10

Finalen i elitedivisionen 11.09.10

DM Ungdom i Glostrup 04.-05.09.10

ABC-stævne 4 Århus 31.08.10

Veteran DM – kvinder  28.-29.08.10

Veteran DM – mænd  28.-29.08.10

DGI LM Herning 10-11 år 12-13 år

DGI LM Herning 14-15 år 16-17 år

U20 Nordisk mesterskab 29.08.10

Distriksmatch i Vejen 22.08.10

Århus Ungdoms Games 21.08.10

ABC-stævne III 21.08.10

D13 – Regionsfinalen i Vejle 21.08.10

D11 – Regionsfinalen i Vejle 21.08.10

P13 – Regionsfinalen i Vejle 21.08.10

P11 – Regionsfinalen i Vejle 21.08.10

Nålestævne i Stoholm 19.08.10 

Senior DM i Odense 07.-08.08.10

Århus Hurdles Festival 21.07.10

WYG Gøteborg søndag 04.07.10

WYG Gøteborg lørdag 03.07.10

WYG Gøteborg fredag 02.07.10

DT Kvinder 2. runde 27.06.10

VDMU i Aalborg 19.-20.06.10

Veteranturneringen Samlet resultat

Regionsturnering 2 runde 16.06.10

Veteranholdturnering 07.06.2010

Lyngby Games 05.06.10

Sävedalsspelen 2010 

EM udtagelsesstævne 04.06.10

Nålestævne Herning (samlet) 03.06.10

Nålestævne Herning (øvelser) 03.06.10

Herning Games 29.05.10

ABC-stævne I i Århus 26.05.10

Kval. til Ungdoms-OL i Moskva 22.05.10

Regionsturnering 1. runde 18.05.2010

Veteranturn. 1. runde Herning 17.05.10

Elitedivision for kvinder 16.05.2010

Stævne i Esbjerg 13.05.2010

Nålestævne i Viborg 11.05.2010

P19 – LTU i Odense 08.05.2010

P15 – LTU i Odense 08.05.2010

Skjern Å Challenge Maraton 24.04.10

Kastemangekamp Randers 24.04.2010

DMU i Skive 06.-07.03.2010

DM inde i Skive 27.-28.02.2010

DGI LM i Århus 27.02.2010

Vinterstævne II Skive 13.02.2010

Gøteborg Inomhus 06-07.02.2010

Indestævne i Århus 30.01.2010

Vinterstævne I Skive 30.01.2010

VDMU inde, Århus 23.-24.01.2010

Indestævne i Århus 09.01.2010

2009 Sidste Chancen Århus 29.12.09

Indestævne i Århus 05.12.09

Julklappsjakten Gøteborg 05-06.12.09

Samling i Randers 07-08.11.09

VDMU i Herning – P11 – 26.09.09

VDMU i Herning – P13

VDMU i Herning – Mix15

VDMU i Herning – D13

VDMU i Herning – D11

Guld ved gymnasie-DM 24.09.09

DGI Amtsmesterskaber 20.09.09

DM kastemangekamp i Skive 19.09.09

DT finalen Østerbro 12.09.09

DMU i Esbjerg 05.-06.09.09

Nålestævne Stoholm 03.09.09 øvelser

Nålestævne Stoholm 03.09.09 Samlet

DAF-regionsfinalen – D11 – 30.08.09

DAF-regionsfinalen – P11 – 30.08.09

DAF-regionsfinalen – P13 – 30.08.09

DAF-regionsfinalen – D13 – 30.08.09

Store-DM i Odense 29.-30.08.09

Almindsø-Stafetten 26.08.09

DGI Landsmesterskaber 22.-23.08.09

Nordisk Juniorlandskamp 22.08.09

ABC stævne i Århus 23.08.09

Århus Ungdoms Games 23.08.09

Veteran DM i Hvidovre 22.-23.08.09

Silkeborgløbet 20.08.2009

LTU finalen Piger 16-19 år 15.08.09

LTU finalen Piger 12-15 år 15.08.09

ABC stævne i Århus 12.08.09

Veteran VM i Finland 28.07.-08.08.09

Kastestævne i Esbjerg 26.07.009

Ungdoms-OL Finland 18.-25.06.09

World Youth Games 26.-28.06.2009

ABC II Århus 23.06.2009

DGI stævne Silkeborg 22.06.2009

Vestdanske Veteranmesterskab 21.06.09

2. runde DAF regionsturnering 17.06.09

2. runde Danmarksturneringen 14.06.09

DLV/BLV Jugend-Gala Schweinfurt 13.06.09

2. veteranturnering Randers 08.06.09

VDMU i Skive 06.-07.06.09

Vestdanske kastemangekamp 05.06.09

Pfingstsportfest i Berlin 30.-31.05.09

Lyngby Games 30.-31.05.09

Nålestævne i Herning 28.05.09

Revideret DAF regionsstævne 26.05.09

LTU Piger 15  – 21.05.09

LTU Drenge 15  – 21.05.09

LTU Piger 19  – 21.05.09

LTU Drenge 19  – 21.05.09

ABC I stævne i 19.05.2009

Ministævne I   Skive 18.05.2009

1. veteranturnering i Aalborg 18.05.09

DT 1. runde i Odense 16.05.09

Nålestævne i Viborg 14.05.09

Nålestævne i Randers 06.05.09

Herning Games 02.05.2009

Vinterturnering – samlet resultat

Vinterturnering / DM kort cross 07.03.09

DM inde Skive 28.02-01.03.09

DGI Landsmesterskab 21.02.09

Indestævne i Århus 31.01.2009

Vestdanske indendørs 24.-25.01.09

Indestævne i Århus 10.01.09

2008  Sidste chancen i Århus 27.12.08

Indestævne i Århus 13.12.08

Vinterturneringen 3. runde 10 km

Julklappsjakten 2008

Adventsspelen i Gøteborg 22.-23.11.08

Sidste chancen i Århus 27.12.08

Indestævne i Århus 13.12.08

Vinterturneringen 3. runde 10 km

Julklappsjakten 2008

Adventsspelen i Gøteborg 22.-23.11.08

VDMU cross i Viborg 22.11.08

Familiestævne 04.10.08

VDMU Herning Mix 11 år

VDMU Herning Mix 13 år

VDMU Herning Mix 15 år

VDMU Herning Drenge 11 år

VDMU Herning Drenge 13 år

VDMU Herning Drenge 15 år

VDMU Herning Piger 11 år

VDMU Herning Piger 13 år

VDMU Herning Piger 15 år

VDM i kastemangekamp 21.09.08

NVJ-mesterskab Viborg 21.09.08

DGI amtsmesterskab 15.09.08

DM Ungdom Hvidovre 13-14.09.08

Århus Games 04.09.08

ABC stævne IV Århus 02.09.08

DT Kval.match Bagsværd 31.08.08

Reg.holdsfinale i Sønderborg 30.08.08

Veteran DM på Tårnby stadion 24.08.08

Åbne Østerbro mesterskaber 23.08.08

LTU finalen i Skive 23.08.08

ABC stævne III 19.08.08

DGI LM i Randers 16.-17.08.08

Store DM på Østerbro 02.-03.08.08

Stævne i Skive 28.07.08

Vestdanske  for veteraner 15.06.08

World Youth Games 27-28.06.08

Nålestævne i Viborg 24.06.08

Distriktsmatch Hässleholm 22.06.08

DAF regionsstævne i Randers 18.06.08

DT 2. runde Kvinder – Odense 15.06.08
DT 2. runde Mænd – Odense 15.06.08

Veteranturnering i Randers 09.06.08

VDMU PIGER – Skive 07-08.06.08

VDMU drenge – Skive 07-08.06.08

DAF regionsstævne Silkeborg 29.05.08

Veteranturnering i Aalborg 21.05.08

LTU indl. P12-15 år    17.05.08
LTU ind.. P16-19 år    17.05.08

DGI stævne i Silkeborg 15.05.08

Elitedivisionen 1. runde 10.05.08

Herning Games  03.05.08

DGI-stævne Herning 22.04.08

Löplabbet – Gøteborg 01.03.08

DGI Landsmesterskaber  23.02.08

DM inde i Skive – senior

DM inde i Skive – ungdom

Indestævne i Århus 26.01.08

VDMU i Århus 19.-20.01.08

Indestævne i Århus 12.01.08

2007  Sidste Chancen Århus 29.12.07

Åbningsstævne i Skive 15.12.07

Julklappsjakten 2007 i Gøteborg

Stævne i Århus 08.12.07

Nålestævne i Randers 10.11.07

30-års jubi-stævne SAS 06.10.07

DGI amtsmesterskab SAS 27.09.07

VDMU for hold i Herning 22.09.07

DM ungdom i Århus 08-09.09.07

DGI nålestævne i Stoholm 04.09.07

DAF’s regionsholdfinale Aalborg 01.09.07

Sparbank Cup III Skive 29.08.07

ABC-stævne i Århus 28.08.07

DGI LM Åbenrå 25-26.08.07

LTU Finalen Frederiksberg 26.08.07

Venskabsstævne i Silkeborg 16.08.07

DT-kvinder 1.division, 3.runde 18.08.07

ABC-stævne i Århus 14.08.07

DM mangekamp Randers 11.08.07

Senior-DM i Odense 04.-05.08.07

Sparbank Cup II Skive 31.07.07

Torsdagsstævne i Odense 26.07.07

World Youth Games, SWE 29-30.06.07

Sparbank Cup I i Skive 26.06.07

Regionsholdturnering øst 200607

Klubstævner SAS 180607 og 210607

ABC-stævne i Århus 190607

DT-kvinder 1. division, 2.runde 17.06.07

CPH Childrens Athletics Games 130607

VDMU i Skive 100607 (opdateret)

DGI nålestævne i Silkeborg 070607

LTU indledende vest, Esbjerg, 03.06.07

Pfingstsportfest i Berlin 26+270507

Regionsholdturnering øst  240507

VDMU i mangekamp, Skive,190507

Herning Games 170507

DT-kvinder. 1.division, 1.runde 120507

DGI-Stævne i Herning 240407

DM inde i mangekamp 03.03.2007

Århus 3-kamp 8-13 år  04.03.2007

DM inde Malmoe 17-18.02.2007

DGI Landsmesterskab 10.02.2007

Gøteborg Indoor Viking 03.02.2007

VDMU i Århus 27-28.01.2007

Indestævne i Århus 13.01.2007

2006 ABC stævne Århus 30.12.2006

Julklappsjakten 09.12.2006

ABC stævne Århus 09.12.2006

VDMU i cross i Vejen 19.11.2006

Klubstævne i Silkeborg 09.10.2006

Ønskestævne i Silkeborg 30.09.06

Vestdanske Herning 23.09.06 Piger 11

Vestdanske Herning 23.09.06 Piger 13

Vestdanske Herning 23.09.06 Piger 15

Vestdanske Herning 23.09.06 Drenge 11

Vestdanske Herning 23.09.06 Drenge 13

Vestdanske Herning 23.09.06 Drenge 15

Vestdanske Herning 23.09.06 Mix 11

Vestdanske Herning 23.09.06 Mix 13

Vestdanske Herning 23.09.06 Mix 15

DGI Amtsmesterskab 11.09.06

DMU 2006 Hvidovre

Onsdagsstævne i Vejle 06.09.06

Regionsfinalen 02.09.06 Piger 11 år

Regionsfinalen 02.09.06 Piger 13 år

Regionsfinalen 02.09.06 Drenge 11 år

Regionsfinalen 02.09.06 Drenge 13 år

Sparbank Vest Cup III Skive 30.08.06

DGI LM i Svendborg 19-20.aug 2006

Kastemangekamp-Veteran-12.08.06

Onsdagsstævne i Vejle 09.08.06

Sparbank Vest Cup II Skive 02.08.06

ABC stævne i Århus 01.08.06

Aarhus Ungdoms Games 01.07.2006

Spar Bank Vest Cup 1 Skive 20.06.06

Vestdanske mesterskaber – drenge Odense 17-18.06.06

Vestdanske mesterskaber  – piger Odense 17-18.06.06

Regionsturnering 2. runde, Randers 14.06.06

NVJ stævne Herning 13.06.2006

LTU D15 Randers 25.05.2006

LTU P15  Randers 25.05.2006

ABC stævne Århus 23.05.2006

Regionsstævne 18.05.2006

NVJ stævne Skive 15.05.2006

Herning Games 06.05.2006

Nålestævne Randers 03.05.2006

ABC stævne Århus 02.05.2006

DM inde mangekamp 2006

Veteran DM inde 12.03.06

DM inde i Malmø 26-27.02.06

DGI LM inde Århus 11.02.06

Vestdansk inde 28-29.01.06

Indestævne i Århus 140106

2005 Lynstævne i Århus 291205

Julklappsjakten i Göteborg

Indestævne i Århus 101205