Østjysk regionshold-turnering, 2. runde

Onsdag 15.juni 2011 på Silkeborg Atletikstadion

Arrangør: SAK77

 

  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK

  

 

  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: +1.1m/s

1

 

15.34

 

Emma M.K. Schmidt -1997

SAK77

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK

  

 

  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.0m/s

1

 

16.81

 

Jakob Roetink -1999

SAK77

 

 

2

 

17.07

 

Oscar O'Shea -1999

SAK77

 

 

3

 

17.42

 

Thomas Neermark -1998

Beder-Malling

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -2.2m/s

1

 

11.30

 

Martha Thestrup -2000

Aarhus 1900

 

 

2

 

12.72

 

Ulrikke Dahlkjær Riis -2001

Beder-Malling

 

 

3

 

12.94

 

Alberte Ahle -2001

Aarhus 1900

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -0.5m/s

1

 

12.61

 

Frederik Roetink -2001

SAK77

 

 

2

 

12.73

 

Magnus Stærkær -2000

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

13.84

 

Frederik Vest -2000

Aarhus 1900

 

 

4

 

14.62

 

Niels Saugbjerg -2000

Aarhus 1900

 

 

5

 

15.73

 

Markus Rasmussen -2000

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.5m/s

1

 

10.49

 

Josephine Skipper -1998

Randers Atletik Freja

 

 

2

 

11.20

 

Amalie B. Petersen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

12.50

 

Anna Dahlkjær Riis -1998

Beder-Malling

 

 

4

 

12.75

 

Line Damsgaard Andersen -1999

SAK77

 

 

5

 

13.11

 

Karoline Flensted Madsen -1999

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆK

  

 

  ( 60 CM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.3m/s

1

 

8.54

 

Martha Rasmussen0 -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

9.95

 

Laura S. Møller -2002

Randers Atletik Freja

 

 

 

  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.8m/s

1

 

13.88

 

Emma M.K. Schmidt -1997

SAK77

 

 

2

 

15.11

 

Nanna Andrea Dyrbye -1997

SAK77

 

 

 

  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.5m/s

1

 

13.78

 

Sonja Ditlev -1995

SAK77

 

 

2

 

14.89

 

Karen Toft -1995

SAK77

 

 

 

  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.8m/s

1

 

12.06

 

Jakob Skov -1997

SAK77

 

 

2

 

17.07

 

Alexander Vejlgård -1997

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Christian Bank Johnsen -1996

SAK77

 

 

 

  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.8m/s

1

 

13.58

 

Emil Lichscheidt -1994

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Jakob A. Nielsen -1994

SAK77

 

 

 

  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.8m/s

1

 

11.31

 

Hans Lykkemark Christense -1991

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -2.2m/s

1

 

11.62

 

Claire M.K. Schmidt -1999

SAK77

 

 

2

 

11.77

 

Maria Kromann Knudsen -1998

SAK77

 

 

3

 

12.50

 

Anna Dahlkjær Riis -1998

Beder-Malling

 

 

4

 

13.51

 

Ida Østergård -1998

Beder-Malling

 

 

 

 

0.00

 

Kamilla Nielsen -1998

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: -1.1m/s

1

 

11.39

 

Jasmin Klausen -1998

Aarhus 1900

 

 

2

 

11.75

 

Mathilde Lindner -1998

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

12.39

 

Ulrikke Andersen -1999

SAK77

 

 

4

 

12.45

 

Maya Eriksen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.4m/s

1

 

10.94

 

Thomas Yoosawad Grimstrup -1998

Ringkøbing IF

 

 

2

 

12.39

 

Thomas Neermark -1998

Beder-Malling

 

 

3

 

12.96

 

Troels Hoffmann Toft -1998

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Tobias Beyer Petersen -1999

Beder-Malling

 

 

 

 

0.00

 

Jonas Beyer Pedersen -1999

Beder-Malling

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -1.8m/s

1

 

10.37

 

Sophie G. Als -2000

Randers Atletik Freja

 

 

2

 

10.54

 

Lærke Krejberg -2000

SAK77

 

 

3

 

10.77

 

Juliane Vilstrup Roien -2001

SAK77

 

 

4

 

11.04

 

Mathilde Brüche Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

5

 

11.92

 

Ulrikke Dahlkjær Riis -2001

Beder-Malling

 

 

 HEAT 2  w: -1.6m/s

1

 

10.21

 

Sigrid Thomsen -2000

Beder-Malling

 

 

2

 

10.24

 

Alberte Ahle -2001

Aarhus 1900

 

 

3

 

10.54

 

Anna Mosby Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

4

 

10.60

 

Anna Møller Larsen -2000

Aarhus 1900

 

 

5

 

11.03

 

Yasmin Carlsen -2001

Aarhus 1900

 

 

6

 

11.87

 

Amalie Risgaard Ribe -2001

Aarhus 1900

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -1.2m/s

1

 

9.45

 

Jonathan Eilertsen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

9.61

 

Daniel Guld -2000

Aarhus 1900

 

 

3

 

9.96

 

Anton Zethner -2000

Randers Atletik Freja

 

 

4

 

10.72

 

Niels Saugbjerg -2000

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: -0.8m/s

1

 

9.95

 

Frederik Vest -2000

Aarhus 1900

 

 

2

 

10.09

 

Thomas Duun Grahn -2000

Beder-Malling

 

 

3

 

10.46

 

Lucas Richardt -2000

SAK77

 

 

4

 

10.79

 

Anton Læsø -2001

Aarhus 1900

 

 

5

 

10.93

 

Markus Rasmussen -2000

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -0.9m/s

1

 

9.44

 

Olivia Vilstrup Roien -2004

SAK77

 

 

2

 

9.75

 

Matilde Herskind -2004

SAK77

 

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.7m/s

1

 

7.19

 

Teresa Elmertoft -2002

Ringkøbing IF

 

 

2

 

7.23

 

Martha Rasmussen0 -2002

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Elisabeth Rusike -2002

Randers Atletik Freja

 

 

 

  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -0.9m/s

1

 

9.53

 

Toke Rønhede Hansen -2005

SAK77

 

 

 

  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.7m/s

1

 

6.81

 

Viktor Krejberg -2002

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: +0.0m/s

1

 

31.76

 

Emilie Outzen Vejlgård -1998

SAK77

 

 

2

 

33.32

 

Amalie Tidemann -1998

Beder-Malling

 

 

3

 

33.40

 

Anne-Sofie Herskind -1998

SAK77

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: +0.0m/s

1

 

29.15

 

Thomas Yoosawad Grimstrup -1998

Ringkøbing IF

 

 

2

 

29.83

 

Emil Thomsen -1998

Beder-Malling

 

 

 

  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

50.81

 

Nanna Andrea Dyrbye -1997

SAK77

 

 

 

  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

39.85

 

Jakob Skov -1997

SAK77

 

 

 

  PIGER 6-7 ÅR - 400 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.54.16

 

Matilde Herskind -2004

SAK77

 

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.21.28

 

Martha Rasmussen0 -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

1.29.62

 

Liv Rønhede Hansen -2002

SAK77

 

 

3

 

1.33.91

 

Laura S. Møller -2002

Randers Atletik Freja

 

 

4

 

1.38.21

 

Alma Møller -2002

Beder-Malling

 

 

 

  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.17.36

 

Viktor Krejberg -2002

SAK77

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.00.63

 

Anna Mosby Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

4.03.83

 

Lærke Krejberg -2000

SAK77

 

 

3

 

4.14.56

 

Mathilde Brüche Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

4

 

4.14.58

 

Sigrid Thomsen -2000

Beder-Malling

 

 

 

 

0.00

 

Anna Møller Larsen -2000

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.35.19

 

Anne-Sofie Herskind -1998

SAK77

 

 

2

 

3.48.64

 

Maya Eriksen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

3.56.60

 

Line Damsgaard Andersen -1999

SAK77

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.44.93

 

Thomas Duun Grahn -2000

Beder-Malling

 

 

2

 

3.45.08

 

Daniel Guld -2000

Aarhus 1900

 

 

3

 

3.48.68

 

Anton Zethner -2000

Randers Atletik Freja

 

 

4

 

3.49.15

 

Anton Schmidt -2000

SAK77

 

 

5

 

4.00.00

 

Jonathan Eilertsen -2001

Aarhus 1900

 

 

6

 

4.00.08

 

Mathias Høj Jensen -2000

SAK77

 

 

7

 

4.17.83

 

Anton Kühl -2001

Aarhus 1900

 

 

8

 

4.19.42

 

Anton Læsø -2001

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.30.45

 

Mette Jertrum Hansen -1997

SAK77

 

 

2

 

5.34.24

 

Camilla Lundtoft -1996

SAK77

 

 

3

 

5.35.95

 

Louise Høj Jensen -1997

SAK77

 

 

 

  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.16.88

 

Mikkel Dahl-Jessen -1994

SAK77

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

40.63

 

Aarhus 1900 D/P11

 

 

 

2

 

40.79

 

Aarhus 1900 P11

 

 

 

3

 

50.54

 

BMI D/P11

 

 

 

4

 

51.85

 

SAK77 P9+11

 

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

41.96

 

SAK77 D9+11

 

 

 

2

 

42.87

 

Aarhus 1900 D11

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

45.00

 

Randers Atletik P12-13 år

 

 

 

2

 

46.00

 

SAK77 P13

 

 

 

3

 

51.00

 

Aarhus 1900 P13

 

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

47.00

 

BMI 1 - D13

 

 

 

2

 

48.00

 

BMI 2 - D13

 

 

 

3

 

52.00

 

SAK77 P/D13

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.30

 

Anne-Sofie Herskind -1998

SAK77

 

 

2

 

1.25

 

Anna Dahlkjær Riis -1998

Beder-Malling

 

 

3

 

1.25

 

Ulrikke Andersen -1999

SAK77

 

 

4

 

1.10

 

Line Damsgaard Andersen -1999

SAK77

 

 

 

 

0.95

1.00

1.05

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

1.35

 

Anne-Sofie Herskind

 

 

 

o

o

o

o

o

xxx

Anna Dahlkjær Riis

 

 

o

o

o

o

xxx

 

Ulrikke Andersen

 

 

 

o

xo

o

o

xxx

 

Line Damsgaard Andersen

o

xo

xxo

xo

xxx

 

 

 

 

 

  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

0.90

 

Viktor Krejberg -2002

SAK77

 

 

 

 

0.90

0.95

 

Viktor Krejberg

o

xxx

 

  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.30

 

Thomas Neermark -1998

Beder-Malling

 

 

 

 

X

 

Tobias Beyer Petersen -1999

Beder-Malling

 

 

 

 

1.05

1.10

1.15

1.20

1.30

 

Thomas Neermark

o

o

xxo

xxo

xxo

Tobias Beyer Petersen

 

 

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.10

 

Amalie B. Petersen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

2

 

2.70

 

Josephine Skipper -1998

Randers Atletik Freja

 

 

 

 

2.50

2.60

2.70

2.80

2.90

3.00

3.10

3.20

 

Amalie B. Petersen

o

o

o

o

o

xxo

o

xxx

Josephine Skipper

o

o

xxo

xxx

 

 

 

 

 

  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.20

 

Emil Lichscheidt -1994

SAK77

 

 

 

 

2.20

2.50

 

Emil Lichscheidt

o

xxx

 

  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.32

+0.0

 

Olivia Vilstrup Roien -2004

SAK77

 

 

2

 

1.53

+0.0

 

Matilde Herskind -2004

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

5.runde

6.runde

Olivia Vilstrup Roien

2.29

+0.0

2.26

+0.0

2.32

+0.0

x

 

x

 

x

 

Matilde Herskind

x

 

1.53

+0.0

x

 

x

 

x

 

x

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.99

+0.0

 

Liv Rønhede Hansen -2002

SAK77

 

 

2

 

2.98

+0.0

 

Alma Møller -2002

Beder-Malling

 

 

3

 

2.95

+0.0

 

Teresa Elmertoft -2002

Ringkøbing IF

 

 

4

 

2.82

+0.0

 

Laura S. Møller -2002

Randers Atletik Freja

 

 

5

 

2.51

+0.0

 

Martha Rasmussen0 -2002

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

5.runde

6.runde

Liv Rønhede Hansen

2.99

+0.0

2.44

+0.0

2.49

+0.0

Alma Møller

2.79

+0.0

2.97

+0.0

2.98

+0.0

Teresa Elmertoft

2.95

+0.0

2.86

+0.0

2.87

+0.0

Laura S. Møller

2.67

+0.0

2.09

+0.0

2.82

+0.0

x

 

x

 

x

 

Martha Rasmussen0

x

 

2.51

+0.0

x

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.48

+0.0

 

Jasmin Klausen -1998

Aarhus 1900

 

 

2

 

4.14

+0.0

 

Mathilde Lindner -1998

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

4.11

+0.0

 

Emilie Outzen Vejlgård -1998

SAK77

 

 

4

 

4.11

+0.0

 

Nana Akrofi -1999

Aarhus 1900

 

 

5

 

3.99

+0.0

 

Maria Kromann Knudsen -1998

SAK77

 

 

6

 

3.96

+0.0

 

Claire M.K. Schmidt -1999

SAK77

 

 

7

 

3.71

+0.0

 

Amalie Tidemann -1998

Beder-Malling

 

 

8

 

3.67

+0.0

 

Maya Eriksen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

9

 

3.32

+0.0

 

Karoline Flensted Madsen -1999

Aarhus 1900

 

 

10

 

3.20

+0.0

 

Ida Østergård -1998

Beder-Malling

 

 

 

 

X

 

 

Amalie B. Petersen -1998

Randers Atletik Freja

 

 

 

 

X

 

 

Kamilla Nielsen -1998

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Jasmin Klausen

4.44

+0.0

4.48

+0.0

4.41

+0.0

Mathilde Lindner

4.14

+0.0

3.89

+0.0

3.78

+0.0

Emilie Outzen Vejlgård

4.11

+0.0

3.84

+0.0

3.93

+0.0

Nana Akrofi

4.11

+0.0

3.82

+0.0

3.84

+0.0

Maria Kromann Knudsen

3.93

+0.0

3.99

+0.0

x

 

Claire M.K. Schmidt

3.96

+0.0

3.65

+0.0

3.93

+0.0

Amalie Tidemann

3.71

+0.0

3.05

+0.0

3.08

+0.0

Maya Eriksen

3.62

+0.0

3.49

+0.0

3.67

+0.0

Karoline Flensted Madsen

3.32

+0.0

3.18

+0.0

3.00

+0.0

Ida Østergård

3.20

+0.0

3.13

+0.0

2.56

+0.0

Amalie B. Petersen

x

 

x

 

x

 

Kamilla Nielsen

x

 

x

 

x

 

 

  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.94

+0.0

 

Toke Rønhede Hansen -2005

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Toke Rønhede Hansen

1.94

+0.0

x

 

x

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.84

+0.0

 

Jonathan Eilertsen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

3.69

+0.0

 

Anton Schmidt -2000

SAK77

 

 

3

 

3.58

+0.0

 

Frederik Vest -2000

Aarhus 1900

 

 

4

 

3.55

+0.0

 

Daniel Guld -2000

Aarhus 1900

 

 

5

 

3.53

+0.0

 

Anton Læsø -2001

Aarhus 1900

 

 

6

 

3.52

+0.0

 

Anton Kühl -2001

Aarhus 1900

 

 

7

 

3.51

+0.0

 

Thomas Duun Grahn -2000

Beder-Malling

 

 

8

 

3.51

+0.0

 

Frederik Roetink -2001

SAK77

 

 

9

 

3.39

+0.0

 

Niels Saugbjerg -2000

Aarhus 1900

 

 

10

 

3.38

+0.0

 

Magnus Stærkær -2000

Randers Atletik Freja

 

 

11

 

3.37

+0.0

 

Lucas Richardt -2000

SAK77

 

 

12

 

3.16

+0.0

 

Mathias Høj Jensen -2000

SAK77

 

 

13

 

3.09

+0.0

 

Markus Rasmussen -2000

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Jonathan Eilertsen

3.84

+0.0

2.90

+0.0

3.83

+0.0

Anton Schmidt

3.55

+0.0

3.63

+0.0

3.69

+0.0

Frederik Vest

3.58

+0.0

3.33

+0.0

3.41

+0.0

Daniel Guld

3.50

+0.0

3.55

+0.0

3.48

+0.0

Anton Læsø

3.34

+0.0

3.53

+0.0

3.18

+0.0

Anton Kühl

3.42

+0.0

3.52

+0.0

3.32

+0.0

Thomas Duun Grahn

3.49

+0.0

3.47

+0.0

3.51

+0.0

Frederik Roetink

3.51

+0.0

3.49

+0.0

3.25

+0.0

Niels Saugbjerg

3.39

+0.0

3.23

+0.0

3.04

+0.0

Magnus Stærkær

3.38

+0.0

3.29

+0.0

3.38

+0.0

Lucas Richardt

3.37

+0.0

3.16

+0.0

3.23

+0.0

Mathias Høj Jensen

3.13

+0.0

3.16

+0.0

3.04

+0.0

Markus Rasmussen

2.87

+0.0

3.09

+0.0

3.03

+0.0

 

  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.06

+0.0

 

Thomas Yoosawad Grimstrup -1998

Ringkøbing IF

 

 

2

 

3.85

+0.0

 

Troels Hoffmann Toft -1998

SAK77

 

 

3

 

3.72

+0.0

 

Jonas Beyer Pedersen -1999

Beder-Malling

 

 

4

 

3.70

+0.0

 

Jonas Haller -1998

Beder-Malling

 

 

5

 

3.53

+0.0

 

Jakob Roetink -1999

SAK77

 

 

6

 

3.40

+0.0

 

Emil Guldhammer -1999

Beder-Malling

 

 

7

 

3.34

+0.0

 

Oscar O'Shea -1999

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Thomas Neermark -1998

Beder-Malling

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Thomas Yoosawad Grimstrup

4.99

+0.0

5.06

+0.0

4.74

+0.0

Troels Hoffmann Toft

3.69

+0.0

2.82

+0.0

3.85

+0.0

Jonas Beyer Pedersen

3.69

+0.0

x

 

3.72

+0.0

Jonas Haller

3.66

+0.0

3.70

+0.0

3.62

+0.0

Jakob Roetink

3.53

+0.0

3.31

+0.0

3.49

+0.0

Emil Guldhammer

3.40

+0.0

3.39

+0.0

3.11

+0.0

Oscar O'Shea

2.98

+0.0

3.27

+0.0

3.34

+0.0

Thomas Neermark

x

 

x

 

x

 

 

  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( PLANKE )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.72

+0.0

 

Emma M.K. Schmidt -1997

SAK77

 

 

2

 

3.71

+0.0

 

Louise Høj Jensen -1997

SAK77

 

 

3

 

3.56

+0.0

 

Nanna Andrea Dyrbye -1997

SAK77

 

 

4

 

3.29

+0.0

 

Anne Stevns -1997

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

 

Emma M.K. Schmidt

4.29

+0.0

4.49

+0.0

4.57

+0.0

4.72

+0.0

Louise Høj Jensen

3.71

+0.0

3.43

+0.0

3.49

+0.0

x

 

Nanna Andrea Dyrbye

3.56

+0.0

3.48

+0.0

x

 

x

 

Anne Stevns

3.29

+0.0

3.05

+0.0

x

 

x

 

 

  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( PLANKE )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.05

+0.0

 

Karen Toft -1995

SAK77

 

 

2

 

3.84

+0.0

 

Sonja Ditlev -1995

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

 

Karen Toft

3.49

+0.0

4.05

+0.0

3.87

+0.0

x

 

Sonja Ditlev

3.81

+0.0

3.84

+0.0

x

 

x

 

 

  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( PLANKE )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.49

+0.0

 

Jakob Skov -1997

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

 

Jakob Skov

2.48

+0.0

x

 

5.49

+0.0

x

 

 

  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( PLANKE )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.34

+0.0

 

Emil Lichscheidt -1994

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

 

Emil Lichscheidt

4.28

+0.0

4.23

+0.0

4.34

+0.0

x

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.62

+0.0

 

Martha Thestrup -2000

Aarhus 1900

 

 

2

 

3.41

+0.0

 

Sigrid Thomsen -2000

Beder-Malling

 

 

3

 

3.36

+0.0

 

Sophie G. Als -2000

Randers Atletik Freja

 

 

4

 

3.24

+0.0

 

Lærke Krejberg -2000

SAK77

 

 

5

 

3.24

+0.0

 

Juliane Vilstrup Roien -2001

SAK77

 

 

6

 

3.20

+0.0

 

Anna Møller Larsen -2000

Aarhus 1900

 

 

7

 

3.18

+0.0

 

Anna Mosby Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

8

 

3.09

+0.0

 

Mathilde Brüche Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

9

 

3.05

+0.0

 

Alberte Ahle -2001

Aarhus 1900

 

 

10

 

3.04

+0.0

 

Yasmin Carlsen -2001

Aarhus 1900

 

 

11

 

2.72

+0.0

 

Amalie Risgaard Ribe -2001

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Ulrikke Dahlkjær Riis -2001

Beder-Malling

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Martha Thestrup

3.62

+0.0

3.42

+0.0

3.54

+0.0

Sigrid Thomsen

3.02

+0.0

3.41

+0.0

3.32

+0.0

Sophie G. Als

3.36

+0.0

3.23

+0.0

3.19

+0.0

Lærke Krejberg

3.07

+0.0

3.24

+0.0

3.22

+0.0

Juliane Vilstrup Roien

3.10

+0.0

2.95

+0.0

3.24

+0.0

Anna Møller Larsen

2.78

+0.0

2.72

+0.0

3.20

+0.0

Anna Mosby Nielsen

3.04

+0.0

2.90

+0.0

3.18

+0.0

Mathilde Brüche Kodal

3.03

+0.0

3.09

+0.0

x

 

Alberte Ahle

3.05

+0.0

2.91

+0.0

3.04

+0.0

Yasmin Carlsen

2.81

+0.0

3.04

+0.0

2.86

+0.0

Amalie Risgaard Ribe

x

 

2.52

+0.0

2.72

+0.0

Ulrikke Dahlkjær Riis

x

 

x

 

x

 

 

  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 3.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.15

 

Louise Høj Jensen -1997

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Louise Høj Jensen

x

5.15

5.15

 

  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 4.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

8.35

 

Sonja Ditlev -1995

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

5.runde

6.runde

 

Sonja Ditlev

7.68

8.02

7.98

8.35

7.90

7.92

 

  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 4.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

8.05

 

Alexander Vejlgård -1997

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

4.runde

5.runde

6.runde

 

Alexander Vejlgård

6.95

7.79

7.38

7.35

7.56

8.05

 

  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

6.12

 

Alberte Ahle -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

5.88

 

Sophie G. Als -2000

Randers Atletik Freja

 

 

3

 

5.67

 

Juliane Vilstrup Roien -2001

SAK77

 

 

4

 

4.53

 

Amalie Risgaard Ribe -2001

Aarhus 1900

 

 

5

 

4.38

 

Sigrid Thomsen -2000

Beder-Malling

 

 

6

 

4.22

 

Anna Møller Larsen -2000

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Alberte Ahle

5.79

6.12

6.12

Sophie G. Als

5.69

5.88

5.75

Juliane Vilstrup Roien

4.80

x

5.67

Amalie Risgaard Ribe

4.16

4.53

4.26

Sigrid Thomsen

4.38

3.56

3.26

Anna Møller Larsen

3.95

4.22

4.10

 

  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

9.73

 

Nana Akrofi -1999

Aarhus 1900

 

 

2

 

8.18

 

Claire M.K. Schmidt -1999

SAK77

 

 

3

 

7.94

 

Maria Kromann Knudsen -1998

SAK77